gençlere değer
gönüllü olmak için
nikah urunleri
tog burs

 

TR EN

TOG Öğrenci Bursları

Toplum Gönüllüleri Vakfı, 2003 yılından beri; sosyal sorumluluk projeleri üreten üniversite öğrencilerini desteklemek ve gençleri aktif yurttaşlığa yönlendirmek amacıyla, TOG bursları aracılığıyla burs olanakları sağlıyor. TOG bünyesinde kurulan Damla, Deniz ve Okyanus Burs Fonları aracılığıyla 2013 senesinde toplam 641 gencin burs ihtiyacı karşılandı.

15 Temmuz – 15 Eylul 2013 tarihleri arasinda gerçekleşen TOG burs başvuru dönemi sona erdi. Toplam 9.403 gencin başvurduğu TOG burs fonları aracılığıyla 2013-2014 döneminde ilave olarak 154 öğrenciye burs desteği verebileceğiz.

Burs başvurusu yapan öğrencilerin sadece belli bir kısmına burs desteği sağlanabiliyor. Daha fazla başvuruya olumlu cevap verilebilmesi, burs fonu destekçilerinin sağlamakta oldukları desteğin arttırılması doğrultusunda mümkün olacak.

Burs fonu destekçileri, aşağıdaki fonlara bağışta bulunabiliyorlar:

Okyanus Burs Fonu:

Bağışçının bir defalık en az 20.000 USD ödemede bulunması sonucu oluşan Şartlı Burs Fonları’dır. Bağışın yıllık faiz geliri ile her yıl bir üniversite öğrencisine burs olanağı sağlanmaktadır. Bağışçılar, Okyanus Burs Fonları’na bağışçının ismini veya arzu ettikleri ve anısını yaşatmak istedikleri bir kişinin ismini verebilirler. 2013 yılı sonu itibariyle toplam 31 adet Okyanus Burs Fonu bulunmaktadır.

Deniz Burs Fonu:  

Bağışçının dört yıl süreyle yıllık 2.500 TL tutarından az olmamak üzere toplam en az 10.000 TL ödemesi sonucu oluşan Burs Fonları’dır.  Ödemeler yıllık, iki yıllık veya dört yıllık olarak yapılabilir. 2013 yılı sonu itibariyle toplam 68 adet Deniz Burs Fonu bulunmaktadır.

 
Damla Burs Fonu: 

Fon havuzuna katkıda bulunmak amacıyla bağışçı tarafından belirlenen miktarlarda düzenli veya bir defalık ödeme yapılması sonucu oluşan Burs Fonları’dır. Burs havuzunda bulunan miktar 2.500 TL’ye ulaştığında bir öğrenciye burs olanağı sağlanır. Damla Burs Fonları’na şirket çalışanları olarak aylık periyotlarda veya bir kereye mahsus olmak üzere toplu bağışlar da yapılmaktadır.

Burs bağışlarından TOG burs çalışmalarının giderleri için yıllık getirinin %12’si (yüzde on ikisi) tutarında yönetim payı düşüldükten sonra burs sağlanmaktadır.

TOG bünyesinde kurulmuş olan Öğretmen Çocuğu Bursu, Kore Gazileri Eğitim Bursu, Kardelenler Bursu, Ö.Ege Kurban Eğitim Fonu ve Soma Gençlik Bursu aracılığıyla bağışçı kurum/kurumların veya kişilerin belirlediği kriterler çerçevesinde ilgili koşulları sağlayan gençlere de burs sağlanmaktadır. Aşağıda bu burslarla ve TOG Gençlik Bursları ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu

Öğretmen Çocuğu Bursu

Kardelenler Bursu

Ö.Ege Kurban Eğitim Bursu

Soma Gençlik Bursu

TOG Gençlik Bursu

Melahat Söğütlü Burs Fonu

TOG bünyesindeki öğrenci burslarıyla ilgili başvuru esasları, kriterleri, dönemi, burs miktarları ve yükümlülükleriyle ilgili bilgi almak için buraya, 2013 yılındaki burs destekçilerinin listesi için buraya, önceki senelerde TOG burs fonlarını desteklemiş bağışçıların listeleri için buraya, Faaliyet Raporları'na buradan, TOG Burs Fonu Yönetmeliği için buraya ve TOG Burs Taahhütnamesi için buraya bakabilirsiniz.

TOG Bursları Hakkında Sıkça Sorulan Sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

Burslarla ilgili diğer sorularınız için  Çiğdem Güler  ile iletişime geçebilirsiniz.