gençlere değer
gönüllü olmak için
tog burs

 

TR EN

TOG Öğrenci Bursları

Toplum Gönüllüleri Vakfı, 2003 yılından beri; sosyal sorumluluk projeleri üreten üniversite öğrencilerini desteklemek ve gençleri aktif yurttaşlığa yönlendirmek amacıyla, TOG bursları aracılığıyla burs olanakları sağlıyor. TOG bünyesinde kurulan Damla, Deniz ve Okyanus Burs Fonları aracılığıyla 2013 senesinde toplam 641 gencin burs ihtiyacı karşılandı.


Burs başvurusu yapan öğrencilerin sadece belli bir kısmına burs desteği sağlanabiliyor. Daha fazla başvuruya olumlu cevap verilebilmesi, burs fonu destekçilerinin sağlamakta oldukları desteğin arttırılması doğrultusunda mümkün olacak.

Burs fonu destekçileri, aşağıdaki fonlara bağışta bulunabiliyorlar:

Okyanus Burs Fonu:

Bağışçının bir defalık en az 20.000 USD ödemede bulunması sonucu oluşan Şartlı Burs Fonları’dır. Bağışın yıllık faiz geliri ile her yıl bir üniversite öğrencisine burs olanağı sağlanmaktadır. Bağışçılar, Okyanus Burs Fonları’na bağışçının ismini veya arzu ettikleri ve anısını yaşatmak istedikleri bir kişinin ismini verebilirler. 2013 yılı sonu itibariyle toplam 31 adet Okyanus Burs Fonu bulunmaktadır.

Deniz Burs Fonu:  

Bağışçının dört yıl süreyle yıllık 2.000 TL tutarından az olmamak üzere toplam en az 8.000 TL ödemesi sonucu oluşan Burs Fonları’dır.  Ödemeler yıllık, iki yıllık veya dört yıllık olarak yapılabilir. 2013 yılı sonu itibariyle toplam 68 adet Deniz Burs Fonu bulunmaktadır.

Damla Burs Fonu: 

Fon havuzuna katkıda bulunmak amacıyla bağışçı tarafından belirlenen miktarlarda düzenli veya bir defalık ödeme yapılması sonucu oluşan Burs Fonları’dır. Burs havuzunda bulunan miktar 2.000 TL’ye ulaştığında bir öğrenciye burs olanağı sağlanır. Damla Burs Fonları’na şirket çalışanları olarak aylık periyotlarda veya bir kereye mahsus olmak üzere toplu bağışlar da yapılmaktadır.

15 Temmuz – 15 Eylul 2013 tarihleri arasinda gerçekleşen TOG burs başvuru dönemi sona erdi. Toplam 9.403 gencin başvurduğu TOG burs fonları aracılığıyla 2013-2014 döneminde ilave olarak 154 öğrenciye burs desteği verebileceğiz.

TOG bünyesindeki öğrenci burslarıyla ilgili başvuru esasları, kriterleri, dönemi, burs miktarları ve yükümlülükleriyle ilgili bilgi almak için buraya, 2013 yılındaki burs destekçilerinin listesi için buraya, önceki senelerde TOG burs fonlarını desteklemiş bağışçıların listeleri için buraya, Faaliyet Raporları'na buradan, TOG Burs Fonu Yönetmeliği için buraya ve TOG Burs Taahhütnamesi için buraya bakabilirsiniz.

TOG Bursları Hakkında Sıkça Sorulan Sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

Burslarla ilgili diğer sorularınız için Gözde Duranay ile iletişime geçebilirsiniz.