gençlere değer
gönüllü olmak için
nikah urunleri
tog burs

 

TR EN

Gençlik Merkezleri

TOG’un Gençlik Merkezleri'nde 15 - 25 yaşları arasında mahallelerde yaşayan gençlerin kişisel gelişimini destekleyen çalışmalar yapılıyor. Merkezlerde hiphop, dans, fotoğraf, müzik, ingilizce gibi atölye çalışmaları, danışmanlık hizmetleri, doğa kampları, uluslararası hareketlilik projelerine katılım gibi etkinlikler hayata geçmekte. Merkezler ayrıca gençlerin birey olarak kendi özerkliğini kazanmasını, kendi fikirlerini hayata geçirmesini ve yaşamlarını iyileştirici yeni olanaklarla tanışmasını da sağlayan mekanlar. Halen Samsun’daki gençlik merkezinde çeşitli faaliyetler yürütülmeye devam ediyor. Gençlik Merkezi ayrıca bulundukları mahallelerdeki sosyal hayatı olumlu etkileyen etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. TOG'a bağlı gençlik merkezinde halen 1 tam zamanlı ve 1 yarı zamanlı iki kişi, gençlerle yapılan etkinlikleri koordine ediyor.
 
Ayrıca Vakıf, “Gençlik Merkezleri Programı” dahilinde gençlik merkezi kurmak isteyen yerel yönetimlere ve Sivil Toplum Kuruluşları’na içerik desteği sunuyor, gençlik merkezleri arasında değişim programları yürütüyor ve yerel gençlik kuruluşlarını da destekliyor.
 
Samsun’daki İğne Deliği Gençlik Merkezi’ndeki  faaliyetlerle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için merkezlerin internet sitesine bakabilirsiniz.
 
Gençlik Merkezleri Programı Projeler Departmanı altında faaliyetlerini yürütüyor. Gençlik Merkezleri (Programı)'yla ilgili ayrıntılı bilgi almak için Jülide Erdoğan ile iletişime geçebilirsiniz.